20 Mayıs 1983’te rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın, 2009'da kapanan gerçek Anavatan Partisi’nin kuruluşunun yıl dönümü münasebetiyle Sayın Cumhurbaşkanımızın oğlu Ahmet Özal ve Ana Yol Partisi İstanbul İl Teşkilatı ile beraber anıt mezarda dualarla andık. Bu vesileyle Sayın Ahmet Özal ve Ana Yol Partisi İstanbul İl Teşkilatı ile birlikte Turgut Özal Müzesi’nde rahmetli Cumhurbaşkanımızın anılarını bir kez daha keyifle dinledik. İyi ki rahmetlinin partisinin öğrencisi oldum. Bu vesileyle Sayın Ahmet Özal ve Ana Yol Partisi İstanbul İl Teşkilatı ile demokrasi şehitlerimiz; Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu ve Adnan Menderes’i de mezarı başında dualarla andık. Hepsi nurlar içinde yatsın. Saygılarımla.